logo

Artykuły o MOSS 2007 w styczniowym TechNet Magazine

Na stronach TechNetu ukazał się nowy numer TechNet Magazine – magazynu dla specjalistów IT. Głównym tematem styczniowego numeru jest Microsoft Office Sharepoint Server 2007. Znajdziemy tam omówienie nowego Sharepoint Servera, materiał na temat bezpieczeństwa, informacje o produkcie Sharepoint server 2007 for Search, oraz materiał na temat polecenia stsadm.exe. Zawartość nowego numeru dostępna jest na stronach Microsoft TechNet, oraz do pobrania w formacie CHM (link poniżej).

Linki:

  0 KOMENTARZY

Webcasty z Office Developers Conference 2006

Materiały nie są może najświeższe, ale z pewnością komuś mogą się przydać – zwłaszcza, że pokazują często krok po kroku kolejne kroki przy tworzeniu konkretnych wdrożeń Office System 2007. Webcasty są podzielone na osiem kategorii: Client Development, Business Intelligence, Solutions and Partners, Enterprise Project Management, Windows Sharepoint Services Platform, Collaboration, Enterprise Content Management, Portals. Obejrzeć wszystko naprawdę nie sposób – sam kiedyś próbowałem. Dodam, że pobrałem większość webcastów i jest tego ponad 13GB :D Powodzenia!

Linki:

  0 KOMENTARZY

Polskie tlumaczenia na temat OS2007

Starałem się już trochę wspominać na temat tworzenia niestandardowych pasków Ribbon w nowej wersji pakietu Office, oraz o ogromnych możliwościach nowego formatu plików Open XML. Otórz okazało się, że Microsoft udostępnia dwa ciekawe artykuły opisujące dostosowywanie pasków Ribbon, oraz możliwości nowych formatów plików. Dodatkową zaletą jest również to, że materiały te są przetłumaczone na nasz ojczysty język :D I pomimo tego, że jak wskazuje data materiały są na stronach Microsoft Polska już jakiś czas to przyznam się, że je przeoczyłem – poprostu nie spodziewałem się ich jeszcze. Maciejowi O. dziękuję za podesłanie tej informacji. Czy ktoś posiada jakieś informacje na temat ograniczeń (w sensie prawnym) stosowania Open XML?

Linki:

  0 KOMENTARZY

Zasoby dla programistów MS Office

Lista ciekawych zasobów (TOP 10) dla programistów Office:

  0 KOMENTARZY

Przetestuj Office 2007

Ze stron Microsoft Download można pobrać wersje testowe (60-dniowe) finalnej wersji Office 2007 Enterprise. Dodatkowo do pobrania (również w wersji 60-dniowej) jest Microsoft Office SharePoint Server 2007 i Microsoft Office SharePoint Designer 2007 (dawniej FrontPage). Aby skorzystać z 60-dniowego okresu testowego należy pobrać klucze aktywacyjne z witryny MSDN lub TechNET (link na stronie z pobieraniem – wymagany .NET Passport lub Live ID). Linki:

  0 KOMENTARZY