logo

Ponad 100 Visual How To’s na temat Office

Jak podała na swoim blogu Erika Ehrli w serwisie MSDN znajduje się już ponad sto przykładów prezentujących w postaci wideo przykłady dla programistów Office. Na stronie można znaleść szczegółowe informacje nt. ilości materiałów dotyczących każdego ze składników, oraz linki do ciekawszych z nich. Natomiast aktualna lista wszystkich materiałów znajduje się na stronach Office Developer How-to Center. Lista ta znajduje się również na moim blogu (link w menu po prawej stronie).

  0 KOMENTARZY

Polska premiera OCS2007

Jak poinformował serwis WSS.pl – dzisiaj w Złotych Tarasach miała miejsce polska premiera Office Communications Server 2007. Produktu, który Microsoft zapowiada jako rewolucję na miarę wprowadzenia poczty e-mail. Jest to pierwszy składnik pakietu aplikacji usprawniających komunikację – nazwanych Unified Communications. Pozostałe aplikacje to: Microsoft Office Communicator 2007, Microsoft Office Live Meeting, Microsoft RoundTable i aktualizacja Service Pack dla Microsoft Exchange Server 2007.

Linki:

  0 KOMENTARZY

Microsoft Office Live Workspace

Microsoft poinformował o nowym projekcie dla prywatnych użytkowników. Office Live Workspace to usługa, która w zamierzeniu ma być konkurencyjną w stosunku do Google Docs and Spreadsheets. Ma być to biblioteka (podobna do tej znanej z SharePoint’a), która pozwoli użytkownikom na przechowywanie ich dokumentów w sieci Internet. Dzięki temu będą one dostępne wszędzie tam gdzie posiadamy dostęp do Internetu. Dostęp do plików zabezpieczony będzie hasłem (Live ID). Microsoft ma zamiar wydać również dodatek do pakietu Office pozwalający łatwą na współpracę z nową usługą. Co ciekawe według zapowiedzi powstanie też dodatek do pakietu OpenOffice. W tej chwili można zapisać się na testy wersji beta nowej uslugi (link poniżej).

Linki:

  0 KOMENTARZY

ITCore.pl serwis na MOSS 2007

Kilka dni temu miała miejsce szumnie zapowiadana premiera "najwiekszego portalu technologicznego w Europie". ITCore.pl bo o nim mowa nie zaskoczył jednak wszystkich bogactwem funkcjonalności – wręcz przeciwnie wszędzie słychać głosy niezadowolenia i ma to swoje uzasadnienie, gdyż firma Microsoft zapowiedziała, że wraz z premiera serwisu itcore.pl zamknięte zostaną dwa popularne serwisy: wss.pl i codeguru.pl. Wiele osób krytykuje już sam pomysł połączenia tych społeczności – uważam jednak, że jest to akurat krok w dobrym kierunku. Błędem jest jednak według mnie wybór MOSS 2007 jako platformy na bazie której projekt powstał. Biorąc pod uwagę funkcjonalność jaką ma zapewnić nowy serwis nie widzę uzasadnienia do użycia tej platformy. W przypadku ITCore optował bym za użyciem skryptu, który dotychczas jest używany w ramach wss.pl, przeniesieniem danych z codeguru.pl i może delikatną zmianą grafiki.

  0 KOMENTARZY