logo

Windows Server 2008 – Quiz

nagrody_quiz2008Jeżeli chcesz poznać bliżej Windows Server 2008 a przy okazji powalczyć o ciekawe nagrody to zarejestruj się na stronie www.quiz2008.pl i weź udział w konkursie. Konkurs rozpocznie się 4 lutego i potrwa 3 tygodnie. W tym czasie trzeba będzie odpowiedzieć na 75 pytań dotyczących Windows Server 2008. Na zwycięzców czeka 300 nagród a wśród niech: konsola Xbox, klawiatury, kamery, plecaki, książki, itd..

Myślę, że konkurs będzie dobra motywacją by podciągnąć trochę swoją wiedzę na temat Windows Servera. Ja zamierzam skorzystać i już się zarejestrowałem.

Link:

 

Aktualizacja: W konkursie pojawiło się ponad 3000 nowych nagród – są to głównie unikalne płyty DVD z: Windows Server 2008, SQL Server 2008 i Visual Studio 2008. Więcej informacji na stronie konkursu.

  3 KOMENTARZY

Nowa strona główna BIP

Na wstępie chciałbym poinformować, że wiadomość ta jest niejako anonsem nowego działu – który ogólnie nazwałem jako Informatyzacja. W planach mam napisanie kilku notatek na temat informatyzacji administracji publicznej, oraz wszelkiego rodzaju problemów z tym związanych. Chciałbym zwrócić uwagę na pewne niejasności lub czasami nawet zaniedbana, oraz zaproponować kilka rozwiązań. Postaram zająć się głównie zagadnieniami związanymi z podpisem elektronicznym, elektronicznym obiegiem dokumentów, obsługą dokumentów elektronicznych. Wiedza, którą chciałbym Wam przekazać została zgromadzona w trakcie projektowania oraz prac wdrożeniowych pewnego rozwiązania do obsługi korespondencji przychodzącej i wychodzącej z urzędu a znanego pod nazwą: elektroniczna skrzynka podawcza. Ale wracając do tematu tym razem będę chwalił administrację bo coś w końcu (i być może pierwszy raz ogółem) mi się podoba.

Chodzi o nową stronę główną Biuletynu Informacji Publicznej. Dla przypomnienia jest to witryna gromadząca odnośniki do mniejszych stron poszczególnych jednostek administracji publicznej. Strona miała premierę dzisiaj i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba. Strona „prawie” poprawnie waliduje się w walidatorze W3C (tylko 2 błędy). Wygląda bardzo ładnie, czysto i można powiedzieć nawet nowocześnie.

 

bip

 

Na tej samej stronie głównej nieco poniżej znajduje się coś co wywołało moje zaskoczenie. Otóż jest to mapa Google Maps na której zaznaczone zostały wszystkie urzędy. Mapa pozwala się przesuwać i skalować a domyślnie jest ustawiona tak, by pokazać urzędy najbliższe w stosunku do naszego miejsca zamieszkania (prawdopodobnie na podstawie adresu IP). Jedynym zastrzeżeniem jakie mam w stosunku do tego rozwiązania jest fakt, że Google nie jest instytucją charytatywna i z czasem na mapach Google mogą zacząć pojawiać się reklamy. Czy jest to do przyjęcia na stronach administracji nie wiem. Ale być może zanim to nastąpi przyjdzie czas na nową stronę główną BIP ;)

 

bip2

Link:

  0 KOMENTARZY

MOST Roadshow i SharePoint Conference 2008

Microsoft Polska organizuje w największych miastach Polski konferencje pt. „Roadshow MOST (Microsoft Office System Technology) – łączymy technologię z biznesem”. W trakcie tego jednodniowego spotkania zaprezentowane zostaną możliwości produktów: Microsoft Office SharePoint Server 2007 oraz Microsoft Office Communications Server 2007. Agenda przedstawia się następująco:

Ujednolicona Komunikacja (Unified Communications):

 • Łatwiejsza komunikacja dzięki integracji nowoczesnych sposobów komunikacji – poczty elektronicznej, wiadomości tekstowych, połączeń głosowych i wideo oraz konferencji w narzędziach wykorzystywanych na co dzień przez użytkowników.
 • Praca z dowolnego miejsca przy pomocy wielu urządzeń takich jak komputer, telefon IP czy telefon komórkowy.
 • Spotkania wirtualne w miejsce spotkań tradycyjnych sposobem na lepsze wykorzystanie czasu pracowników i znaczne ograniczenie wydatków służbowych.
 • Efektywniejsza komunikacja dzięki informacji o dostępności użytkownika i chęci komunikacji.

Zarządzanie Wiedzą (Knowledge Management):

 • Efektywne zarządzanie treścią w przedsiębiorstwie.
 • Zarządzanie treścią w sieciach Web. Publikacja danych, mechanizmy portalowe.
 • Współczesny intranet, extranet i internet.
 • Odwzorowanie procesów biznesowych.
 • Wyszukiwanie informacji w przedsiębiorstwie.

Zarejestrować się na konferencję można na stronie: http://www.microsoft.com/poland/technet/seminar/RoadShowMOST2008_1.msp

Do zobaczenia 11 marca w Warszawie :)

Natomiast w dniach 3-6 marca w Seattle w USA odbędzie się: SharePoint Conference 2008. Jest to ogromne wydarzenie – największa na świecie konferencja poświęcona technologiom SharePoint. Ostatniej takiej konferencji towarzyszyła ogromna ilość materiałów pokonferencyjnych w postaci np. bardzo ciekawych webcastów ze spotkań. Konferencja podzielona będzie na kilka ścieżek tematycznych:

 • Business Applications and Solutions,
 • Collaboration and Social Computing,
 • Deployment and Migration,
 • Enterprise Content Management and Search,
 • Management and Governance,
 • Operations and Administration

Oficjalna strona konferencji: http://www.mssharepointconference.com/

  0 KOMENTARZY