logo

SharePoint Services i zmiana linka do mapy witryny

artykul1-720550-smallW portalu SharePoint Services mamy możliwość konfigurować niemal wszelkie wyświetlane elementy poprzez zintegrowane opcje konfiguracyjne. Jest jednak jeden element, który nie zawsze może nas w swojej zdefiniowanej przez twórców SharePointa formie satysfakcjonować. Niestety nie ma też możliwości edycji go poprzez konfiguracje portalu. Mam tu na myśli link, który przedstawia mapę witryny. Twórcy polskiej wersji SharePointa nazwali go „Wyświetl całą zawartość witryny”. Niestety tak długa forma sprawia, że link ten zajmuje dwie linijki. Na poniższym zrzucie ekranu możecie zobaczyć to mało estetyczne rozwiązanie.

Aby móc edytować powyżej zaprezentowane elementy należy odnaleźć następujący folder:

  1. C:InetpubwwwrootwssVirtualDirectories80App_GlobalResources

  0 KOMENTARZY

Microsoft doda obsługę formatu ODF w Office 2007 SP2

icons2

Firma Microsoft zapowiedziała, że dodatek SP2 do pakiety MS Office 2007 wprowadzi natywną obsługę formatów: XPS, PDF/A oraz ODF. Aplikacja pozwoli otwierać i zapisywać dokumenty ODF. Wiadomo jednak, że nie wszystko na co pozwalają dokumenty OpenXML da się zapisać w formacie ODF (przykładem mogą być np. SmartArt czy formatowanie warunkowe). W takim przypadku jeżeli użytkownik zdecyduje się zapisać dokument zawierający takie elementy aplikacja poinformuje, które z nich zostaną utracone. Od tej chwili nie będą potrzebne już żadne dodatkowe wtyczki pozwalające na obsługę tych formatów. Firma Microsoft zapowiedziała również, że zamierza dołączyć do organizacji OASIS (rozwijającej ODF) oraz AIIM (rozwijającej PDF). Warto dodać, że po wydaniu niedawno SP1 do Office 2007 można już korzystać z wtyczki firmy Sun wprowadzającej obsługe ODF w pakiecie Office.

Linki:

  0 KOMENTARZY

Windows Vista Ultimate za darmo na rok

vista

W ostatnim czasie firma Microsoft organizuje całe mnóstwo akcji promocyjnych związanych z pojawieniem się nowych produktów. Tak jest i tym razem – firma zaoferowała 10 tys zestawów promocyjnych z Windows Vista Ultimate dostępnych jedynie po kosztach przesyłki (30zł).

Zestaw zawiera:

  • Windows Vista Ultimate z SP1 NFR (wersja anglojęzyczna) z licencją na 1 rok
  • Windows Server 2008 60 Days Evaluation (z możliwością przedłużenia do 260 dni)
  • Podręcznik Administratora Windows Server 2008 (w j. polskim)

Zestaw jest dedykowany dla osób i firm które chciałyby przetestować środowisko zbudowane na bazie nowych produktów Microsoft. Aby otrzymać zestaw należy zarejestrować się na stronie akcji Heroes Happen Here i wypełnić ankietę. Na wspomnianej stronie znajdziecie Państwo całą masę materiałów z informacjami na temat najnowszych produktów.

Linki:

  3 KOMENTARZY