logo

Blogowanie z Microsoft Word 2007

Blogowanie z Microsoft Word? Tak to możliwe! Ten wpis jest tego najlepszym przykładem. No to więc do dzieła.

1. Otwieramy Worda i z menu wybieramy: Nowy → Nowe ogłoszenie w blogu. Wskazujemy dostawcę naszego bloga. Do wyboru mamy serwisy takie jak Windows Live Spaces, Blogger, oraz używany przeze mnie system WordPress. Następnie podajemy jeszcze dane potrzebne do autoryzacji.

082908-2118-blogowaniez13

2. Wpisujemy temat artykułu i wybieramy kategorię, w której opublikowany zostanie artykuł. Przycisk ‚Otwórz istniejące’ pozwala nam edytować jeden z opublikowanych wcześniej w blogu materiałów. ‚Zarządzanie kontami’ pozwala nam skonfigurować konta w kilku blogach. W przypadku WordPressa obrazki ładowane są bezpośrednio na bloga i nie ma konieczności konfiguracji konta FTP na którym publikowane mają być grafiki. W przypadku innych systemów blogowych taka konieczność może zachodzić.

082908-2118-blogowaniez23

3. Po zakończeniu edycji artykułu wciskamy przycisk ‚Publikuj’ a nasze ogłoszenie zostanie opublikowane w serwisie blogowym. Warto wspomnieć, że istnieje również opcja publikacji wersji roboczej, która pozwala na sprawdzenie tego, w jaki sposób stworzony materiał będzie wyglądał na stronie www.

Zalety:

  • prosta i łatwa edycja materiału w interfejsie, który zna prawie każdy użytkownik komputera,
  • sprawdzanie pisowni i korekcja błędów,
  • automatyczny upload grafik na serwer,
  • wstawianie kształtów, tabel, wykresów, oraz grafik Smart Art,

Rozwiązanie to może zostać zastosowane w firmach, gdzie materiały do publikacji na stronie internetowej są przygotowywane w formie dokumentów Worda. System obiegu dokumentów może wówczas czuwać nad zatwierdzeniem takich materiałów w celu późniejszej ich publikacji w portalu internetowym.


Łukasz Skłodowski - więcej informacji

Architekt rozwiązań SharePoint oraz kierownik projektów z ponad 10-letnim doświadczeniem. Właściciel firmy Mavsystem i autor bloga officesystem.pl  1 KOMENTARZ
Bez kategorii
Loading Facebook Comments ...