logo

Wartościowe narzędzia administracyjne dla Windows 7 oraz Windows 2008 R2

Co prawda nie zamieściliśmy na naszym blogu informacji o upublicznieniu Windows 7 Beta oraz Windows Server 20008 R2, nie mniej jednak nadrabiamy to garścią bardzo przydatnych narzędzi dla tych systemów.

Mirosoft udostępnił następujące narzędzia: (więcej…)

  0 KOMENTARZY

Integracja poprawek i hotfixów z instalatorem SharePointa

Wczorajszego dnia oficjalny Microsoft SharePoint Team Blog opisał metodę integracji instalatora SharePointa z wydanymi dotychczas poprawkami i hotfixami.

Instrukcja opisuje krok po kroku sposób tworzenia slipstreama pozwalającego na instalację SharePointa wraz z wydanymi poprawkami bez konieczności dodatkowego instalowania poprawek. Warto instrukcję to poznać, gdyż powinna ona się sprawdzać także dla wydanych w przyszłości poprawek i updatów.

Linki:

  0 KOMENTARZY

Screencasty dotyczące Office System dostępne za darmo

W sieci pojawia się coraz więcej screencastów dotyczących SharePointa oraz produktów z pakietu Microsoft Office. Jak do tej pory polecaliśmy wam już dwa zestawy szkoleń wideo dostępnych w sieci za darmo na stronach Geeks with blogs oraz SharePoint-Screencasts.com. Dziś natomiast oferujemy 3 partię szkoleń video, tym razem zawierających szkolenia dotyczące większości produktów należących do Office System.

Greater Southeast District należąca do SharePoint Community Portal od jakiegoś czasu udostępnia na swoich stronach szkolenia wideo dotyczące najpopularniejszych aplikacji z pakietu Office System. Aktualnie dostępne są materiały wideo na temat:

(więcej…)

  0 KOMENTARZY

Blokada automatycznej instalacji Internet Explorer 8

Microsoft udostępnił program blokujący automatyczną instalację Internet Explorera w wersji 8 dla komputerów używających systemów Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista oraz Windows Server 2008.

Internet Explorer 8 Blocker Toolkit do momentu odinstalowania będzie blokował instalację Internet Exlorera 8 poprzez usługę Automatycznej Aktualizacji. Rozwiązanie warto zastosować w środowiskach, w których nadal wymagane jest stosowanie IE w starszej wersji, należy bowiem pamiętać, że po premierze nowej przeglądarki Microsoftu pojawi się ona na pewno jako aktualizacja dla systemów Windows.

Linki:

  0 KOMENTARZY

Zapowiedź Visual Studio 2008 extensions for SharePoint v1.3

Wczorajszego oficjalny blog twórców SharePointa opublikował zapowiedź Visual Studio 2008 extensions for SharePoint v1.3, czyli dodatku do Visual Studio 2008 wspomagającego przygotowywanie w tym oprogramowaniu dodatków dla SharePointa. Umożliwia on między innymi tworzenie WebPartów, modułów, list oraz wszelkich elementów WSSa. Poza pisaniem kodu na platformie tej developerzy mogą dodatkowo testować (debug) jak i przygotowywać pakiety instalacyjne. Wersja 1.3 niesie ze sobą znaczną ilość nowości.

Oto lista najważniejszych innowacji:

  • kompatybilność z platformą Windows Server w wersji 64 bitowej, jak do tej pory działał tylko na wersji 32 bitowej
  • uproszczenie i rozszerzenie możliwości tworzenie pakietów instalacyjnych z linii poleceń
  • uproszczony proces zmiany nazwy WebPartów
  • automatyczna instalacja poradnika User Guide
  • dodano proces szybkiego kompilowania – dla zaawansowanych użytkowników
  • znacznie ilość innowacji wspomagających proces tworzenia aplikacji

Produkt ten ma ukazać się już na wiosnę tego roku.

Linki:

  0 KOMENTARZY