logo

SharePoint Dispose Checker Tool

Dziś chcemy polecić wam świetne darmowe rozwiązanie przydatne szczególnie osobom programującym dla WSSa lub MOSSa – SharePoint Dispose Checker Tool.

Oprogramowanie to wspomaga tworzenie oprogramowania poprzez pomoc przy zarządzaniu pamięcią. Pomaga ono stosować najskuteczniejsze metody realizacji projektów wykorzystujących SharePoint API wraz z obiektami IDisposable, SPSite oraz SPWeb. W miejscach, w których kod będzie niezgodny z optymalnymi metodami zarządzania pamięcią program będzie generował raport dotyczący problemu. Rozwiązanie takie pozwala na ograniczenie wycieków pamięci w SharePoincie. Program polecamy wszystkim programistom i developerom.

Linki:

  0 KOMENTARZY

SharePoint 14 zostanie zaprezentowany już w październiku

Wczorajszego dnia pojawiła się informacja o tym, że największa na świecie konferencja dotycząca technologii SharePoint odbędzie się 19-20 października tego roku w Las Vegas. SharePoint Conference 2009 ma być największym spotkaniem specjalistów zajmujących się technologią SharePoint z jej twórcami z firmy Microsoft. Podczas tego wydarzenia zaprezentowane mają zostać możliwości nowego wydania SharePointa o kodowej nazwie 14.

(więcej…)

  1 KOMENTARZ

Błąd SharePointa “RENDEROWANIE NIE POWIODŁO SIĘ”

Dzisiejszego dnia chcieliśmy opisać problem, z którym możecie się spotkać podczas pracy na dużych bibliotekach dokumentów w Windows SharePoint Services 3.0. Warto wiedzieć o jego istnieniu, a szczególnie o charakterystycznych elementach, które powodują jego wystąpienie. Wiedza ta jest cenna, gdyż niestety na dziś dzień Microsoft nie opublikował żadnej poprawki go usuwającej. W takim wypadku jedyne co można zrobić to z nim żyć lub też usunąć jeden elementów wymaganych do jego powstania.

Po tym przydługawym wstępie prezentujemy charakterystykę tego problemu.Błąd SharePointa o treści pojawia się po próbie uruchomienia opcji zaawansowane filtrowania listy, po wybraniu opcji „Pokaż opcje wyboru filtrów”.

(więcej…)

  0 KOMENTARZY

Problem z uprawnieniami przy przelogowywaniu użytkownika

Na forum WSS.pl, które jest istną skarbnicą wiedzy natrafiłem na bardzo ciekawy temat dotyczący przelogowywania użytkownika w SharePoincie oraz problemów z uprawnieniami jakie to ze sobą niesie. Problemów, o których rzadko kto sobie zdaje sprawę. Problem pojawia się w sytuacji gdy przelogujemy się korzystając z tej oto opcji.

 

W kontekście wyświetlonego portalu SharePointa nasze uprawnienia się zmieniły i zgodnie z nimi wyświetliła się witryna SharePointa. Problem pojawia się natomiast z uprawnieniami przy dostępie do plików – dokumentów zapisanych w bibliotekach dokumentów. Problem ten polega na fakcie, że Internet Explorer uruchomiony został w kontekście użytkownika przed przelogowaniem. Samo przelogowanie się pomiędzy dwoma użytkownikami na witrynie WSS 3.0 nie jest w stanie zmienić kontekstu w jakim uruchomiony jest proces IE. Problem nie wydaje się krytyczny jednak może przysporzyć problemy w sytuacji gdy z opcji przelogowania będziemy korzystać częściej.

(więcej…)

  0 KOMENTARZY