logo

Metoda na szybki , łatwy i darmowy automatyczny backup Sharepointa 2007 bez pisania w DOS-ie

Jeśli macie problemy z ręcznym robieniem backupu przy pomocy komendy STSADM warto się zainteresować darmowym narzędziem o nazwie Sushi które jest dostepne na Codeplex.com . Wbrew nazwie i pozorom nie jest to coś do jedzenia tylko aplikacja konsolowa ,którą uruchamiamy na serwerze , gdzie stoi nasz Sharepoint 2007 lub WSS 3.0.

(więcej…)

  0 KOMENTARZY

10 nowych tematów graficznych do SharePointa (WSS 3.0)

Microsoft wydał 10 nowych tematów graficznych do SharePointa. Data wypuszczenia 19-03-2009.

Wymagania niezbędne do zainstalowania: Windows SharePoint Service 3.0 lub Office SharePoint Server 2007 , Visual Studio 2008 , Visual Studio 2008 extensions for SharePoint

Linki:

  0 KOMENTARZY

Wyciąganie użytkowników i grup z Active Directory

Dzisiejszego dnia opiszemy bardzo proste rozwiązania, które pozwolą na uzyskanie najważniejszych informacji z Active Directory. Będą to: lista dostępnych grup oraz listy użytkowników należących do danej grupy, w Active Directory. Są to kolejne skrypty, które bardzo się przydają się w codziennym administrowaniu domeną Windows Server.

  1. Listę dostępnych grup w Active Directory uzyskamy poprzez:
  2. net group /domain > Plik.txt
  3. Listę kont użytkowników danej grupy otrzymamy za pomocą polecenia:
  4. net group NAZWA_GRUPY > PLIK.txt

Dzięki tym dwóm poleceniom w bardzo prosty sposób uzyskujemy listę użytkowników i grup w danej strukturze Active Directory.

  0 KOMENTARZY

Sharepoint Designer workflow i maile w bibliotece dokumentów

Pewnego pieknego dnia użytkownicy poprosili mnie o stworzenie workflow, który będzie przydzielał odpowiednie kategorie do nowych plików w bibliotece dokumentów . Biblioteka ma swój adres mailowy i pliki są wrzucane poprzez mail. Wiec szybciutko napisałem workflow w Sharepoint Designerze i….. bam , nie działa , workflow się nie uruchamia. Jeśli wrzucałem pliki poprzez przekaż to workflow się uruchamiał a jeśli poprzez maila to nie. Długo nad tym siedziałem i walczyłem przerabiając na różne strony workflow. Pamiętałem, że kiedyś to działało. A teraz nie… Cóż się okazało. Po zainstalowaniu SP1 do Sharepointa ta funkconalność została zepsuta poprzez zwiększenie zabezpieczeń konta na którym są uruchamiane zdarzenia systemowe. Takie konto nie mogło wywoływać zdarzeń. Ale do rzeczy, żeby naprawić tą funkconalność trzeba wgrać do WSS lub MOSS 2007 pakiet poprawek o nazwie Windows SharePoint Services 3.0 Infrastructure Update a dokładniej wystarczy jedeną o numerze kb953289 . Po instalacji trzeba jeszcze tą funkcjonalność aktywować poprzez wykonanie na serwerze komendy: stsadm -o setproperty -pn declarativeworkflowautostartonemailenabled -pv true. Od tej pory maile będa mogły uruchamiać workflow.

  0 KOMENTARZY

officesystem.pl – nowy adres serwisu

Serwis został przeniesiony na nowy serwer, oraz pod nowy adres. Od dziś adres: officesystem.pl będzie jedynym i oficjalnym adresem tego portalu.

Wkrótce chciałbym w miarę możliwości więcej pisać o nowej wersji SharePointa, która pojawić się ma już w nieodległej przyszłości, oraz o pozostałych aplikacjach z rodziny Office System.

Przy okazji chciałbym wspomnieć, że jeżeli ktoś chciałby otrzymać konto i  publikować tutaj swoje przemyślenia to zapraszam. Jak pewne zauważyliście bardzo wiele artykułów opublikował ostatnio Szymon Bochniak z firmy WebCon, także przy okazji tego mało technicznego newsa dziękuję mu za współpracę.

  0 KOMENTARZY