logo

Service Pack 2 dla SharePointa wydany

Wczorajszego dnia ukazał się zapowiadany od dawna Service Pack 2 dla pakietu Microsoft Office 2007 oraz usług SharePoint. SP2 dla usług Windows SharePoint Services 3.0 oraz Microsoft Office SharePoint Server 2007 wnosi ze sobą:

  • sporą liczbę poprawek
  • rozszerzono możliwości programu stsadm
  • poprawiono obsługę alternatywnych przeglądarek

Rozszerzenie możliwości programu stsadm ma usprawnić możliwość migracji do nowych wersji WSSa oraz MOSSa.

Zabieramy się za testy Service Packa 2.

Service Pack 2 dla:

  0 KOMENTARZY

Event ID: 7000 oraz 7003 – Błąd uruchamiania usług przy starcie serwera

Częstym problemem przy restartach serwera jest problem z automatycznym uruchamianiem usług (w tym związanych z SharePointem) po restarcie serwera. Wiąże się to zazwyczaj z faktem, że po ponownym uruchomieniu maszyny z Windows Server 2003 część usług, mimo tego że powinny nie uruchamiają się automatycznie. Sytuacja taka jest bardzo niebezpieczna może powodować sytuacje, w których firma może nie działać prawidłowo przez nieprzewidziany restart maszyny. Na nasze szczęście system pozostawia w logach bardzo klarowną informację gdzie szukać rozwiązania tego problemu. (więcej…)

  0 KOMENTARZY

Różnica między zamykaniem a usuwaniem WebPartów

Windows SharePoint Services jak i Microsoft Office SharePoint Server pozwala na zarządzanie zawartością witryny poprzez składniki WebPart. Po wybraniu edycji witryny możemy dodawać jak i usuwać elementy na witrynie poprzez interfejs Drag and Drop. Dzięki temu zawartość witryny w łatwy sposób może być dostosowywana do indywidualnych potrzeb w bardzo intuicyjny sposób.

Przy okazji tworzenia zawartości konkretnej witryny zawsze dochodzi do usuwania danego składnika WebPart. I właśnie w tym miejscu bardzo często popełniany jest błąd. Użytkownicy, którzy zarządzają zawartością witryny nie usuwają danego elementu a go ukrywają. Po wybraniu przycisku X na danym WebParcie jedynie go zamkniemy.

(więcej…)

  0 KOMENTARZY

Integracja wyszukiwania w SharePoincie z Internet Explorerem 8

Jako, że Internet Explorer 8 jest bardzo udanym programem już wspominałem. Warto więc nieco szerzej przyjrzeć się jego nowym funkcjonalnościom, zwłaszcza w aspekcie kolaboracji z usługami SharePoint. Zaczynamy więc od możliwości wykorzystania zintegrowanego wyszukiwania z wbudowaną wyszukiwarką SharePointa. Dzięki takiemu rozwiązaniu po zaznaczeniu jakiegoś tekstu możemy bardzo szybko wyszukać tą frazę w zasobach WSSa lub MOSSa.

Chcąc dodać taką możliwość otwieramy przeglądarkę Internet Explorer 8 a następnie rozwijamy listę szybkiego wyszukiwania w prawym górnym rogu ekranu. Wybieramy tam opcję Znajdź więcej dostawców …

(więcej…)

  0 KOMENTARZY

Kończy się wsparcie Windowsa XP i Office 2003

Donosimy za TechIT, iż czas podstawowego wsparcia technicznego dla Windows XP oraz pakietu oprogramowania biurowego Office 2003 kończy się już 14 kwietnia. Po tej dacie użytkownicy nie posiadający podpisanego z firmą Microsoft rozszerzonego wsparcia technicznego dla tych produktów będą mieli dostęp jedynie do poprawek o statusie „krytyczne”.

Użytkownicy nie posiadający zakupionego dłuższego wparcia tych produktów od tego momentu nie będą mieli dostępu do pozostałych poprawek i aktualizacji. Wiadomość ta wyraźnie przypomina, że z czasem konieczne będzie przemyślenie migracji do nowszych systemów operacyjnych czy też pakietów biurowych. Decyzja o wyborze nowego OSa dla stanowisk w firmie może być kluczowa. Tym bardziej z niecierpliwością czekam na nowy system Windows 7. Alternatywę dla Windowsa XP znaleźć trzeba koniecznie.

  0 KOMENTARZY