logo

O możliwościach SharePointa podczas sesji Tech-Ed

Kolejna wartościowa prezentacja została umieszczona w zasobach kanału Office & SharePoint na stronie Tech-Ed Online. Tym razem specjaliści od technologii firmy Microsoft będą dyskutować o podstawowych przyczynach, dla których warto skorzystać z usługi SharePoint. Podczas 11 minutowej rozmowy usłyszycie o podstawowych zaletach, możliwościach i rozwiązaniach jakie sprawiają, że WSS czy też MOSS staje się jedną z najpopularniejszych technologii będących fundamentem systemów intranetowych.

Film dostępny jest do oglądnięcia pod tym adresem. Możliwe jest również jego pobrani z tej strony.

  0 KOMENTARZY

Błąd renderowania na grupowanych listach

Natrafiliśmy na kolejny przykład błędu renderowania, o którym już kiedyś pisaliśmy. Tym razem problem występuje na listach, w których stworzono widok grupowany w jednym lub w dwóch poziomach przy czym przynajmniej jedno z pól po których następuje grupowanie musi być datą, kolumną wyliczaną lub odnośnikiem do innej listy. Osobiście spotkałem się z problemem występującym przy okazji grupowania po dacie. W takim wypadku zamiast danych pojawiają się następujące komunikaty:

&lt;!– #RENDER FAILED –&gt” lub < !– #RENDER FAILED –>

Problem można usunąć w bardzo prosty sposób. Wystarczy w opcjach grupowania wybrać opcję wyświetlania listy z rozwiniętymi grupami. Komunikat o błędzie renderowania przestanie się wyświetlać. Powinno to wyglądać w następujący sposób:

Należy przy tej okazji pamiętać, że jest to obejście problemu a nie jego rozwiązanie ;)

  0 KOMENTARZY

Wykryto poważny problem z Service Pakiem 2

Poważny problem został wykryty w niedawno opublikowanym Service Packu 2 dla usług Office System. Okazuje się bowiem, że po zainstalowaniu nowego zestawu poprawek w aplikacjach Office SharePoint Server 2007, Project Server 2007, Form Server 2007, Search Server 2008 oraz Search Server 2008 Express uruchomiony zostaje tryb instalacji trial. Oznacza to, że po okresie 180 dni od instalacji SP2 produkt przestanie być dostępny dla użytkowników końcowych. Problem ten został już zdiagnozowany przez zespół programistów SharePointa i trwają pracę nad wydanie hotfixa usuwającego ten problem.

Ważne jest by problemu tego nie przeoczyć i po okresie 180 dni nie znaleźć nie działającego systemu. Już dziś osoby, które zainstalowały Service Pack 2 mogą usunąć ograniczenie wersji trial ponownie uzupełniając Product ID number (PID) w Centralnej administracji usług SharePoint. W najbliższym czasie pojawić ma się również hotfix automatycznie rozwiązujący ten problem. Szczegółów należy szukać pod tym jeszcze nie aktywnym adresie – KB971620. Problem jak widać krytycznie nie jest nie mniej warto wiedzieć o jego istnieniu. Użytkownicy WSS 3.0 nie mają się czy martwić gdyż wersji trail dla darmowych produktów Microsoft nie wydawał ;)

Źródło: SharePoint Team Blog

  0 KOMENTARZY

Setki rozwiązań dla SharePointa w jednym miejscu

Jeśli poszukujecie rozwiązań dla usług SharePoint bardzo pomocnym miejscem może się dla was okazać witryna www.SharePointReviews.com. Obecnie będziecie tam mogli znaleźć listę ponad 350 rozwiązań przeznaczonych dla WSSa jak MOSSa. Co ważniejsze bardzo duża część produktów posiada recenzje niezależnych specjalistów, które mogą pomóc w wyborze danego produktu. Dzięki bardzo dobrze zorganizowanej kategoryzacji rozwiązań możecie porównać zbliżone rozwiązania poprzez oferowane możliwości jak i cenę produktu. Poszukując rozwiązania oferującego jakąś funkcjonalność warto odwiedzić tą stronę.

Na witrynie tej możecie znaleźć sporo darmowych rozwiązań o całkiem pokaźnych możliwościach a także uzyskać rabaty przeznaczone specjalni dla użytkowników tej strony. Zachęcamy do odwiedzenia.

Linki:

  0 KOMENTARZY

Oficjalne wymagania SharePoint Server 2010

Blog pracowników Microsoftu pracujących nad nowym wydaniem usług SharePointa ogłosił oficjalne wymagania jakie będą dotyczyć nowego SharePointa. Planując migrację do wersji 2010 warto już dzisiaj pomyśleć o posiadanej infrastrukturze.

Podstawowe wymagania:

  1. SharePoint Server 2010 będzie pracował jedynie na 64 bitowej maszynie.
  2. SharePoint Server 2010 będzie wymagał 64 bitową wersję systemu Windows Server 2008 lub też Windows Server 2008 R2.
  3. SharePoint Server 2010 będzie wymagał 64 bitowej wersji SQL Server 2008 lub SQL Server 2005.

Wspierane przeglądarki:

  1. Pełne wsparci dla Internet Explorer 7, Internet Explorer 8 oraz Firefox 3.x. uruchomionych na systemie Windows.
  2. Poprawa wsparcia dla przeglądarek Firefox 3.x oraz Safari 3.x uruchomionych na alternatywnych systemach operacyjnych.
  3. Internet Explorer 6 nie będzie wspieraną przeglądarką!

Już dzisiaj widać, że chcąc wdrożyć usługę Windows SharePoint Services 4.0 lub też Microsoft SharePoint 2010 konieczne będzie posiadanie infrastruktury opartej o maszyny i usługi w wersji 64-bitowej. Dodatkowo warto przeanalizować migrację przeglądarki Internet Explorer do nowszej wersji. Zwłaszcza jeśli gdzieś ostała się jeszcze wersja 6.

Jeśli chcecie przetestować posiadaną infrastrukturę w aspekcie potencjalnej migracji do WSS 4.0/MSS 2010 wykorzystajcie nowe możliwości oferowane przez program stsadm po zainstalowaniu Service Packa 2.

Źródło: SharePoint Team Blog

  0 KOMENTARZY