logo

BASICS: Instalacja MOSSa krok po kroku

Dzisiejszego dnia opiszę wam pokrótce instalację usługi Microsoft Office SharePoint Server 2007 krok po kroku. Proces ten jest bardzo zbliżony do instalacji WSSa, z którą możecie zapoznać się również na naszych łamach. Jak to mamy w zwyczaju usługę to zainstalujemy na Windows Server 2003.

Proces ten jest bardzo prosty i tak naprawdę nie wymaga od nas wielkiej wiedzy. Większość użytkowników mogła by spokojnie skorzystać z wyżej podlinkowanego artykułu, dla tych, którzy mieliby jednak wątpliwości przygotowaliśmy poniższą instrukcję.

Przygotowanie systemu Przed instalacją koniecznie przygotujcie swój serwer. Konieczne jest by uruchomiony był IIS 6.0 (Internet Information Services) z usługami SMTP(Simple Mail Transfer Protocol) oraz WWW (World Wide Web service). Wymagane jest również zainstalowanie .NET Framework 3.0. Po skonfigurowaniu serwera możemy rozpocząć instalację. W tym celu korzystamy z płyty instalacyjnej. Warto również przygotować dodatek Service Pack 2 jak i poprawkę do niego.

Instalacja W pierwszym kroku instalacji konieczne będzie wpisanie klucza produktu. Po jego wprowadzeniu należy wybrać przycisk Dalej.

Następnie konieczne jest również zapoznanie się i akceptacja licencji tego produktu. Po zakończeniu tego kroku przechodzimy do samej instalacji produktu. Tuż przed instalacją wybieramy jeszcze wersję Zaawansowanej instalacji.

W kolejnym ekranie konieczny jest wybór trybu instalacji tej usługi. Możliwe są trzy tryby instalacji: Autonomiczna – z SQL Server w wersji Express oraz brakiem możliwości tworzenia farmy serwerów, Fronton sieci Web – instalacja podstawowych usług oraz wersja Pełna – zawierająca wszystkie usługi wchodzące w pakiet MOSSa. Nasz poradnik standardowo dotyczyć będzie wersji Fronton.

Po wybraniu odpowiedniej wersji nastąpi instalacja MOSSa.

Po zakończeniu instalacji przechodzimy do konfiguracji tej usługi.

Po wybraniu przycisku Dalej akceptujmy monit informujący o konieczności restartu usług IIS, SharePoint Administration Service oraz SharePoint Timer Service i przechodzimy do wyboru formy połączenia z farmą serwerów. Chcąc utworzyć nową farmę serwerów wybieramy opcję Nie, chcę utworzyć nową farmę serwerów.

W następnym kroku definiujemy połączenie z bazą danych konfiguracji. Podajemy serwer bazodanowy oraz nazwę użytkownika za pomocą którego nastąpi połączenie z bazą danych.

Po wybraniu przycisku Dalej przejdziemy do etapu podawania portu na którym ma działać witryna centralnej administracji oraz wyboru metody uwierzytelniania.

Po wybraniu tych opcji pozostaje nam podejrzenie wykonanej konfiguracji oraz poczekanie na skonfigurowanie usługi SharePoint.

Po zakończeniu konfiguracji usług pozostaje nam otworzenie Centralnej Administracji i utworzenie zbioru witryn.


Szymon Bochniak - więcej informacji

Szymon jest doświadczonym administratorem SharePoint, właścicielem firmy SharePoint 4 Busiess oraz autorem bloga sharepointblog.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...