logo

BASICS: Instalacja MOSSa krok po kroku

Dzisiejszego dnia opiszę wam pokrótce instalację usługi Microsoft Office SharePoint Server 2007 krok po kroku. Proces ten jest bardzo zbliżony do instalacji WSSa, z którą możecie zapoznać się również na naszych łamach. Jak to mamy w zwyczaju usługę to zainstalujemy na Windows Server 2003.

Proces ten jest bardzo prosty i tak naprawdę nie wymaga od nas wielkiej wiedzy. Większość użytkowników mogła by spokojnie skorzystać z wyżej podlinkowanego artykułu, dla tych, którzy mieliby jednak wątpliwości przygotowaliśmy poniższą instrukcję.

Przygotowanie systemu Przed instalacją koniecznie przygotujcie swój serwer. Konieczne jest by uruchomiony był IIS 6.0 (Internet Information Services) z usługami SMTP(Simple Mail Transfer Protocol) oraz WWW (World Wide Web service). Wymagane jest również zainstalowanie .NET Framework 3.0. Po skonfigurowaniu serwera możemy rozpocząć instalację. W tym celu korzystamy z płyty instalacyjnej. Warto również przygotować dodatek Service Pack 2 jak i poprawkę do niego.

(więcej…)

  0 KOMENTARZY

Instalacja wypasionych skórek dla SharePointa

O tytułowych wypasionych skórkach pozwoliliśmy sobie już kiedyś napisać. Jako, że na screenach prezentowały się świetnie bardzo zależało mi by móc je zainstalować na swojej maszynie. Ku memu niezadowoleniu niestety nie było to możliwe. Wszystkie możliwości instalacji, które opisałem w poprzednim poście po prostu nie działały. Na szczęście ukazała się paczka pozwalająca na instalację tych rozwiązań na dowolnym systemie. Autorem jej jest Rene Hezer. Pozwala ona (poprzednie publikacje były niestety ograniczone) na instalację tych motywów również na Windows SharePoint Services 3.0 oraz nie zależnie od użytego języka.

Chcąc zainstalować ten zbiór skórek należy: 1. Zainstalować .NET Freamwork 3.5 2. Wdrożyć rozwiązanie, które można pobrać z bloga Rene

Po instalacji i aktywacji rozwiązania z listy szablonów będziecie mogli wybrać bardzo świeże motywy. Wyglądają znacznie lepiej od poprzedniego już nieco starego zbioru. Poniżej kilka screenów ku zachęcie.

(więcej…)

  0 KOMENTARZY

Jak ugryźć pole „Tytuł” listy?

Listy w SharePoincie standardowo posiadają pole „Tytuł”. Kolumna ta jest połączona z kontekstowym, rozwijanym menu opcji dotyczących danego elementu oraz niejako w samym SharePoincie zawiera nominalną nazwę danego elementu. Niestety jako, że pole to jest ograniczone do typu „Pojedynczy wiersz tekstu” może nie pasować do koncepcji danej listy. To z kolei może wywołać w nas chęć pozbycia się go z tejże listy. Poniżej prezentuję kilka rad w jaki sposób można sobie z nim poradzić:

  0 KOMENTARZY