logo

Wtyczka do obsługi plików ODF w MS Office

Firma Sun dostarczyla darmową wtyczkę do obsługi plików w formacie ODF w pakiecie MS Office. Wtyczka współpracuje z wersjami: 2000, 2003 i XP pakietu Office (brak narazie obslugi wersji 2007 – czyt. update na dole). Wtyczka integruje się z aplikacjami: Word, Excel, PowerPoint.

Inny dodatek (który istnieje już dosyć długo) wydany przez firmę Microsoft Office Compatibility Pack zapewnia starszym wersjom pakietu Office obsługę nowych formatów plików (docx, xlsx, pptx – OpenXML z Office 2007) .

Aby nasz przegląd formatów był pełny warto wspomieć o wtyczkach do eksportu dokumentów do formatów PDF i XPS, które są dostepne do wersji MS Office 2007.

Linki:

 

Update 17.12.2007: Wtyczka Sun do obsługi ODF współpracuje już z Office 2007. Aby jednak udało się ją uruchomić należy zainstalować dodatek Service Pack 1 do Microsoft Office 2007 – który załatał błąd uniemożliwiający stworzenie wtyczki dla tej wersji pakietu Office.

  1 KOMENTARZ

Wersja testowa Office 2007 i MOSS 2007 w postaci VHD.

Całkiem niedawno firma Microsoft udostępniła gotowe obrazy dysków (VHD) z zainstalowanym Microsoft Office SharePoint Server 2007, oraz z systemem Windows Vista i pakietem Microsoft Office Professional 2007. Obrazy dysków można uruchomić za pomocą darmowych aplikacji: Virtual PC lub Virtual Server. Jest to ciekawy sposób na zapoznanie się z funkcjonalnością oferowaną przez te produkty, gdyż nie wymaga od nas żadnej wiedzy na temat ich instalacji i konfiguracji. Poprostu instalujemy darmową aplikację Microsoft Virtual PC 2007, ściagamy obrazy dysków i uruchamiamy je w środowisku wirtualnym. Z uwagi na duże wymagania nie wskazane jest testowanie obrazów dysków na starszych komputerach. W szczegolności do uruchomienia obrazów warto posiadać 2GB pamięci RAM.

Linki:

  0 KOMENTARZY