logo

If programmers have make a plane

 

  3 KOMENTARZY

Komunikaty o błędach w WSS 3.0/MOSS 2007

Tworząc rozwiązania w oparciu o technologie SharePoint bardzo często zdarza nam się widzieć niewiele mówiący komunikat: „Wystąpił błąd”. W środowisku testowym możemy sobie pozwolić na to by SharePoint prezentował nam trochę więcej informacji na temat tego co sie wydarzyło. W tym celu musimy zmodyfikować plik web.config danej witryny zmieniając następujące wpisy:

<SafeMode MaxControls=”200″ CallStack=”false” … – zmieniamy na: <SafeMode MaxControls=”200″ CallStack=”true”

<customErrors mode=”On” /> – zamieniamy na: <customErrors mode=”Off” />

<compilation batch=”false” debug=”false”> – zamieniamy na: <compilation batch=”true” debug=”true”>

  1 KOMENTARZ

SharePoint Online Services

Na SharePoint Conference 2008 Bill Gates zapowiedział wprowadzenie nowych usług a wśród nich: SharePoint Online Services. Usługa jest obecnie w fazie testów. Pomysł polega na tym, że SharePoint jest hostowany przez Microsoft i udostępniany w Internecie (w modelu S+S). Użytkowników witryny możemy zsynchronizować z Active Directory. Praca z SharePoint Online będzie wyglądała tak jak byśmy korzystali z lokalnego Intranetu – wykorzystując małą aplikację, która przesyła nasze uprawnienia pracujemy tak jak byśmy pracowali w domenie. Warto obejrzeć prezentację z konferencji (link do filmiku znajduje się poniżej – prezentacja zaczyna się ok 38 minuty).

  0 KOMENTARZY

MOSS 2007 i WSS 3.0 dla Windows Server 2008

Microsoft wydał specjalne wersje Microsoft Office SharePoint Server 2007 i Windows SharePoint Services 3.0 ze zintegrowanym dodatkiem SP1. Zintegrowane pakiety ułatwią instalację SharePoint na Windows Server 2003, natomiast w przypadku Windowsa Servera 2008 wersja z SP1 jest wymagana (nie uda się zainstalować wersji bez SP1).

Linki:

  0 KOMENTARZY

Windows Server 2008 do pobrania

Ze stron Microsoft Download można pobrać wersje testowe systemu Windows Server 2008. Instalacja nie wymaga klucza i działa przez 60 dni. Okres testowania można wydłużyć maksymalnie do 240 dni stosując się do instrukcji opisanych na stronach pomocy technicznej Microsoft. Pliki są dostępne w postaci obrazów płyt DVD, a sam system dostępny jest w wersjach 32- i 64-bitowych:

  0 KOMENTARZY