logo

Microsoft Office 2010 garść nowości

Powoli odgrzebuję się z blogowych zaległości ;) Jak widzicie blog ten świeci od jakiegoś czasu pustkami. Niestety czasu brak stąd jakiś pojawia się raz na 2 tygodnie. Dziś nieco nadrobię zaległości i podam kilka ciekawych informacji o nadchodzącym Microsoft Office 2010.

Na początek wspomnę o humorystycznym, hollywoodzkim, ciekawym i interesującym filmem promującym nowy pakiet aplikacji biurowych Microsoftu. Reklama ta ukazała się w sieci kilka dni temu i wydaje się być bardzo dobrym pomysłem marketingowym. Zachęcam do oglądnięcia.

Po ukazaniu się tej informacji MS opublikował kolejną ważną informacje. Okazuje się, że Microsoft zdecydował się udostępnić nowy pakiet Office w wersji online za darmo! Rozwiązanie takie jest świetnym pomysłem, szczególnie że często aż prosiło się by Google Docs było trochę bardziej a’la Microsoftowy Office. W tym wypadku może się okazać, że rozwiązanie takie w zastosowaniach biznesowych może być wręcz genialne. Mam nadzieje, że dostęp do tej usługi będzie dostępny także dla Polski. Wątpliwości moje biorą się stąd, że jak do tej pory nie możemy się doczekać Onlinewej wersji SharePointa dostępnego dla naszego kraju. Czekam z niecierpliwością!

Więcej o tej usłudze możecie zobaczyć w tej prezentacji:

W tym jakże bogatym w informacje tygodniu Microsoft w ramach Microsoft Showcase udostępnił również masę materiałów wideo dotyczących swojego nowego produktu.

Miłego oglądania ;)

  1 KOMENTARZ

Wideo zapowiedź SharePointa 2010

Czas odgrzebywania się z zaległości trwa nadal. Dzisiejszego dnia prezentujemy wam zeszłotygodniowe zapowiedzi wideo dotyczące nowości mających zostać zaimplementowanych w nowym wydaniu Microsoft SharePoint 2010. Zachęcamy do oglądania!

Zapowiedź nowości:

  • nowy interfejs zawierający Ribbon znany z Office’a 2007
  • edycja interfejsu
  • WebParty oparte o SilverLight
  • kastomizacja wyglądu witryn

Administrowanie SharePointem:

  • zmiany w centralnej administracji
  • ścieżki konfiguracji wraz z opisem rozwiązań problemów
  • zupełnie nowe raporty użycia wraz systemem logów

Rozwiązania programistyczne:

  • Visual Studio 2010 SharePoint Tools
  • LINQ dla SharePointa
  • nowości w przygotowywaniu rozwiązań dla SharePointa
  0 KOMENTARZY

Zapowiedź SharePoint 2010

logosp2010m

 Na blogu zespołu pracującego nad najnowszą wersją SharePointa pojawiła się zapowiedź SharePointa 2010 i przy tej okazji udostępniono kilka prezentacji pokazujących najważniejsze nowości w nowej wersji SharePointa.

Już teraz warto obejrzeć materiały video jakie pojawiły się pod adresem: http://sharepoint.microsoft.com/2010/Sneak_Peek Więcej informacji na temat nowej wersji SharePointa ma zostać zaprezentowanych przy okazji konferencji SharePoint Conference 2009, która odbęddzie się 19-22 października w LasVegas.

  0 KOMENTARZY

Zarządzanie usługą wyszukiwania w MOSSie

W zasobach Microsoft TechNet zamieszczono dokumentację dotyczącą usługi Office SharePoint Server Search będącą częścią uslugi Microsoft Office SharePoint Server. Dokument o tytule „Administering Enterprise Search for Office SharePoint Server” jest ponad 250 stronicowym zbiorem porad, informacji oraz ścieżek jak krok po kroku konfigurować, zarządzać i modyfikować tą usługę. Dokument jest na prawdę potężnym tomiskiem wartym uwagi każdego użytkownika usług wyszukiwania dla MOSSa. Zachęcam do lektury.

Linki:

  0 KOMENTARZY

Wydano update do Service Packa 2

Po wydaniu Service Packa 2 dla usług SharePoint pisaliśmy o wykryciu błędu w tymże zbiorze poprawek. Problem nie był krytyczny, gdyż jedyne co powodował to włączenie MOSSa w tryb 180 dniowego triala. Problem można było usunąć wpisując ponownie klucz produktu. Nie mniej w dużej farmie serwerów ręczne uzupełnianie kluczy raczej nie wchodzi w grę. Po miesiącu od wykrycia problemu Microsoft udostępnia hotfix rozwiązujący ten problem.

Poprawki te działają przed jak i po instalacji Service Packa 2 także można go używać przed wdrożeniem jak i po tych poprawek. Dostępne są wersje 32 oraz 64 bitowe hotfixa:

Linki:

  0 KOMENTARZY